کاشان – معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: واگذاری زمین به شرکت های دانش بنیان بدون مزایده و با اعمال تخفیف انجام می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی رسولیان بعدازظهر چهارشنبه در جمع تعدادی از صاحبان صنایع شهرستان کاشان با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر رفع موانع تولید در کشور اظهار داشت: بخش صنعتی یکی از حوزه‌های است که نقش فعال در رونق تولید دارد و از این رو همه تلاش مجموعه وزارت صمت در حل مشکلات موجود برای صنعتگران و صاحبان صنایع است.

وی با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور دارند، بیان داشت: خوشبختانه چند سال اخیر درخواست برای تأسیس شرکت‌های دانش بنیان در شهرک‌های صنعتی با افزایش روبرو بوده است و از این رو وزارت صمت هم تلاش خود را برای فعالیت این شرکت‌ها انجام می‌دهد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه واگذاری اراضی در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور به صورت الکترونیکی انجام می‌شود، تصریح کرد: البته برای شرکت‌های دانش بنیان این مهم بدون مزایده و همراه با تخفیف انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه تأمین زیرساخت‌ها شهرک‌های صنعتی توسط شرکت شهرک‌ها باید به جد پیگیری و انجام شود، خاطرنشان کرد: مهمترین بخش ایجاد و توسعه واحدهای صنعتی همین تأمین زیرساخت‌ها هست.

رسولیان با بیان اینکه در زمینه تأمین برخی زیرساخت‌ها همانند برق به سمتی می‌رویم که خود تأمین کننده باشیم، گفت: این موضوع سبب شده است تا حتی درآمدزایی هم برای بخش خصوصی فراهم شود.

از مهمترین مشکلات موجود برای شهرک‌های صنعتی تهیه آب است

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مشکلات موجود برای شهرک‌های صنعتی تهیه آب است، خاطرنشان کرد: بهترین راه برای تأمین آب واحدهای صنعتی از طریق پساب است که پیشنهاد می‌کنیم شرکت‌های دانش بنیان به این موضوع وارد شوند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش بنیان و توسعه این شرکت‌ها یکی از مهمترین اولویت‌های وزارت صمت است، تاکید کرد: این شرکت‌ها چون متشکل از محققان و پژوهشگران و اساتید دانشگاه هستند دارای فکر و ایده هستند و از این رو در حوزه‌های مختلف می‌توانند مشکلات مردم و کشور را با ارائه راه حل‌های مفید برطرف کنند.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید